Бачата: історія

На сьогоднішній день бачата – один з найпопулярніших латиноамериканських танців з соціальним ухилом у всьому світі. Це дуже чуттєвий, еротичний, вишуканий танець. Дивлячись на розпалених танцюристів, на те, як жарко вони дивляться один одному в очі, навряд чи прийде в голову назвати бачату «танцем скорботи, туги», але ж це так і є.

Чому саме «музика гіркоти»?

У перекладі з іспанської мови слово «бачата» означає «веселощі, забава», в Домініканській Республіці (звідки мотиви цього пекучого стилю відбулися) цим словом називають вечірки, зустрічі молоді, що супроводжуються музикою.

Саме музичний супровід, що цікаво, зазвичай присвячено страждань, нерозділеного кохання, гіркоти втрати і важких життєвих перипетіях. Саме тому бачату охрестили «música de amargue» (музика скорботи, гіркоти). Музичний розмір цього латиноамериканського танцю – 4/4.

З чого починалася бачата

Офіційно бачата (повна назва – кумбачата) оформилася як самостійний танець на початку-середині 60-х років минулого століття. Але з неофіційних джерел відомо, що ритми бачати були відомі в Домінікані ще з початку ХХ століття (1922-1927 р.р.).

У ті далекі і непрості для домініканців часи (епоха правління диктатора Рафаеля Моліни) назва «кумбачата» носили безладні, різношерсті посиденьки будинків під музику. Ці збіговиська могли проходити в затишних двориках, на вулиці, під відкритим небом.

Бачата – заборонений плід?

Довгий час музика, під яку танцюють бачату, вважалася вульгарщини, негідною пристойного товариства. З цієї причини бачата кілька років перебувала під забороною – її вважали «низьким жанром». У чому це виражалося:

  1. пісні бачати не ставилися на культурних прийомах і вечірках;
  2. це музичний напрям категорично заборонялося транслювати по радіо;
  3. в музичних крамничках неможливо було купити ці пісні.

Переломна епоха в історії бачати

У 80-і роки ХХ століття доля бачати зробила крутий поворот – новий альбом відомого виконавця Хуана Луїса Герри під назвою «Рожева бочата» мав настільки оглушливий успіх, що громадські звичаї стали потихеньку теплішати. У 1990 році Домініканська Республіка здалася під натиском гучної запальною бачати – на цей танець офіційно було знято заборону. І тепер бачату танцювали навіть арістократи.В незабаром соціальні і культурні інтернаціональні зв’язки привели до поширення бачати по всьому світу.

Бачата в 21 столітті

Зараз без бачати не обходиться жодна більш-менш популярна дискотека в Домінікані. Не відстає і Європа – цей танець став дуже популярним і в наших краях, тому досить часто можна зустріти оголошення про молодіжні вечори танців, присвячені саме бачаті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *